Главная / Строительство дома / Трубопровідна арматура в промисловості, класифікація, будова, застосування, способи приєднання та управління

Трубопровідна арматура в промисловості, класифікація, будова, застосування, способи приєднання та управління

Трубопровідні мережі незалежно від призначення – це складна інженерна система, елементи якої служать засобом забезпечення безперебійності, якості, безпеки функціонування магістралі. Одним з таких елементів є трубопровідна арматура. Трубопровідну арматуру тут можна замовити https://valves.com.ua/oborudovanie/truboprovodnaja-armatura.

Загальна класифікація трубопровідної арматури

Магістралі включають труби, з’єднувальні деталі, колінах, а також распределительно-регулювальні пристосування. Елементи останньої категорії ділять на групи за матеріалом виробництва (наприклад, пластик, сталь, латунь, чавун), а також функціональному призначенню.

По функціях трубопровідні регулювальні компоненти ділять на:

  1. Запірні, що допомагають зупиняти рух субстанції по трубопроводу. Тут доречно застосування заслінок, кранів, засувок.
  2. Регулюючі, що допомагають змінювати температурні, тонометріческого показники, витрати проведених речовин. Застосовувані пристрої – вентиль, індикатор рівня, автоматичний клапан.
  3. Захисні, що відповідають за відключення обладнання або ділянки трубопровідної мережі в разі досягнення транспортуються речовиною показників, які можуть привести до аварії. Сюди відносять пневмозадвіжкі, зворотні і запірні клапани.
  4. Распределительно-змішувальні, що допомагають розподілити за необхідними напрямками або змішати потоки субстанції. Це змішувачі, багатоходова арматура, розподільні крани і клапани.
  5. Запобіжні, що допомагають скидати надлишковий тиск. До цієї групи належать мембранні запобіжники, запобіжні та перепускні клапани.
  6. Фазоразделітельние, службовці для поділу середовища, що транспортується, що знаходиться в різних агрегатних станах. Це пристрої, що відповідають за повітро, газо-, масловідділення, а також арматура для видалення конденсату.
  7. Контрольні, що визначають параметри руху, рівень переміщуються речовин. Сюди відносять пробно-спускні крани, різні датчики.

Також регулювальні вироби для трубопроводів поділяють на категорії відповідно до способу управління, з’єднання, герметизації. Пристрої ділять по типу роботи функціонального механізму, гранично значенням допустимих тисків і температур, сфері застосування.

Типи трубопровідної арматури

Проаналізуємо типи арматури, які на поточний момент закріплені в нормативній документації, міждержавних стандартах, і ними сьогодні оперує весь ринок арматурних виробів. Налічується їх чотири і класифікують за двома ознаками:

  1. Вектор спрямування елемента замикаючого типу, по відношенню до вектора середовища.
  2. Форма замикаючої частини.

Типи затвора

Це може бути конструкція у вигляді циліндра, одягається на шпиль.
Це може бути кріплення за допомогою кульок, які вставляється в отвір з різьбленням і закривається потім відповідно гвинтом, кульки перебували б всередині, давали б можливість обертатися сідла трохи хитаючись в ту або іншу сторону, щоб щільно сісти на сідло і виключити зняття його або скидання з шпинделя.

Сам затвор може бути металевим, тут може бути вставлена ​​виточення з кільця кольорового металу для м’якості, куди встановлюється м’який матеріал – це термостійкий гума, фторопласт, інші матеріали. Затвор може передбачатися тільки на середовищах агресивного, невисокої температури.

Не дуже надійний в практиці, краще якщо це метал по металу, але у виняткових випадках це може метал по металу – сталь по кольоровому металу або прокладка буде встановлена ​​безпосередньо на тарілку або під тарілку, а далі вже відповідно кріплення цієї ущільнювальні деталі здійснюється за допомогою гайки і шайби.

При тому останні відповідно має діаметр, щоб входити в корпус повністю, крім сідла – сідло пропускається вниз і тоді не зачіпає, сама шайба утримує щільно цю конструкція.

Читайте также

Производство арматуры в Краснодаре

Как правильно выбрать стеклопластиковую композитную арматуру? Или – не попадайтесь на подделки! Все просто – …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *