Главная / Статьи / Як вибрати хороший мобільний дозиметр на Андроїд?

Як вибрати хороший мобільний дозиметр на Андроїд?

Дозиметр в смартфоні: актуальне рішення

При створенні багатофункціональних пристроїв додаткові гаджети найчастіше адаптуються до моделей смартфонів, як до найпоширенішим з девайсів, а найбільшу увагу провідних фірм залучають додатки-дозиметри, найбільш затребувані сьогодні прилади особистої безпеки. В даний час існує декілька таких пристроїв-додатків, що дозволяють використовувати персональний телефон як дозиметр радіації. Детально тут https://nanosmartsensor.com/nrdua.

Радіоактивність – здатність деяких хімічних елементів до розпаду. Нестабільні ядра розпадаються на елементарні частинки і ядерні фрагменти:

  1. Альфа-частинки – ядра гелію, позитивно заряджені частинки. Кожне ядро ​​- це два протона + два нейтрона.
  2. Бета-частинки – електрони (заряд негативний) і позитрони (заряд позитивний).
  3. Гамма-частинки – потік гамма-квантів (фотонів з високою енергією). Це електромагнітне випромінювання з дуже малою довжиною хвилі і величезною проникаючою здатністю.
  4. Нейтрони – нейтральні частинки, які зазвичай з’являються поруч з працюючим атомним реактором.
  5. Протони, мюони, кластери і т.д.

Суть іонізуючого випромінювання – в здатності іонізувати речовини, створювати всередині них нові заряджені частинки. Іонізуюче випромінювання часто називають радіацією, але це узагальнення. Наприклад, видиме світло і ультрафіолет – теж радіація, але ці промені не іонізують.

Випромінювання існує рівно до того моменту, як його поглине речовина. І якщо важкі альфа-частинки гальмує навіть повітря і затримує папір, а від бета-випромінювання захищає спеціальний одяг або шар пластику, то з гамма-випромінюванням це не працює. Частинки зупинить тільки товстий шар свинцю, грунту, бетону і т.д.

Радіоактивні частинки можуть потрапити в організм різними шляхами: наприклад, з брудом, питною водою, продуктами або повітрям, який ми вдихаємо, проникають через шкіру. Вітер здатний переносити радіоактивні частинки на сотні кілометрів.

Іонізуюче випромінювання пошкоджує живі клітини. Результат опромінення – злоякісні пухлини, порушення обміну речовин, променева хвороба, опіки, катаракта, безпліддя і ще сотні діагнозів. Особливо небезпечно гамма-випромінювання – від нього дуже складно захиститися.

CMOS-матриці в камерах смартфонів чутливі не тільки до видимого світла. Вони сприймають і більш короткі хвилі – рентгенівське і гамма-випромінювання.

За час витримки для середнього фото (до 100 мс) слідів впливу такого випромінювання матриця не зафіксує. До того ж його перекриє випромінювання у видимому діапазоні.

Але вихід є! Заклейте камеру чорної ізолентою. Вона захистить від видимого випромінювання, але дозволить рентгенівським і гамма-фотонів потрапляти на матрицю. Після цього з додатком залишиться тільки підрахувати кількість фотонів і перетворити це значення в зрозумілі одиниці виміру.

Читайте также

Ювелирные украшения и бижутерия. Кулоны (подвески) с камнями – особенности

Камея – украшение изыска. Камеи являются воплощением изысканности, благородства и вкуса. Свою историю это утонченное …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *