Главная / Благоустройство / Надгробні пам’ятники в м. Тячів – від компанії Veron

Надгробні пам’ятники в м. Тячів – від компанії Veron

Які матеріали використовують для виготовлення пам’ятників?

Пам’ятники покликані сотні років зберігати інформацію про покійних для нащадків. Довговічні монументи встановлюють на могилу через рік після поховання для позначення місця останнього спочинку померлої людини. Щоб стела дійсно простояла багато років, для її виробництва потрібно використовувати міцний натуральний матеріал. Сучасні виробники надгробків працюють з різними сировиною: природними гірськими породами або штучними матеріалами. Залежно від цього відрізняється вартість обелісків, їх міцність, краса і довговічність. При виборі монумента для установки на могилу необхідно розуміти переваги і недоліки кожного виду сировини. Ви можете замовити виготовлення памятників в м.Тячів від компанії Veron.

Види матеріалів для виробництва надгробків

Натуральні матеріали більш міцні і стійкі до зовнішніх впливів, ніж штучний бетон, полімерні суміші, дерево або метал. Гірські породи стійкі до будь-якого клімату, міцні і довговічні. Серед них в сфері виготовлення пам’ятників найбільшою популярністю користуються мармур і граніт.

Мармур

Камінь білого кольору з податливою м’якою структурою. Висока пористість мармуру дозволяє виготовляти з нього різноманітні форми надгробків, деталізовані скульптури і незвичайний декор. Мармурові вироби виглядають ніжно, плавно і стримано. Однак через велику кількість пір гірська порода швидко вбирає вологу і бруд, які при розширенні провокують появу тріщин. Через це монументи з мармуру руйнуються через п’ятдесят років і вимагають регулярного чищення та реставрації для збереження білого відтінку. На таких стелах важко вигравіювати портрети покійного, через що на мармурових пам’ятниках монтують зображення на фотокераміку.

Граніт

Вугільно-чорна гірська порода вважається найміцнішою з усіх натуральних матеріалів. З усіх видів каменю найбільш красивим і довговічним є карельський габбро-діабаз. Низкопористий граніт не вбирає в себе вологу, що запобігає появі внутрішніх тріщин. Камінь не руйнується від клімату або зовнішніх впливів, зберігаючи однорідну структуру до 300 років. Незважаючи на щільність, граніт легко піддається обробці, а на його чорній поверхні виходять чіткі деталізовані портрети. З гранітного каменю можна виготовити не тільки класичні типові моделі, але і незвичайні різьблені моделі і декоративні вироби. Гранітні пам’ятники не руйнуються від високих або низьких температур і не вимагають регулярного самостійного догляду.

Крім натуральних гірських порід багато виробників пам’ятників використовують дешевшу штучне сировину. Такі матеріали менш довговічні і вимагають реставрації через кілька років після монтажу надгробки.

Дерево

З дерева найчастіше виготовляють тимчасові хрести, які встановлюють на поховання відразу після похорону. На дерев’яний хрест кріплять табличку з інформацією про померлого. Дерево швидко псується від вологи, зовнішніх впливів. Тому через рік його демонтують і встановлюють довговічний міцний обеліск. Дерев’яні пам’ятники недовговічні, проте, економічні.

Бетон

Бетонні пам’ятники створюють за типовими формами. Сировина заливають в заготовки і створюють стандартні напівкруглі плити з бетону. З цього матеріалу неможливо виготовити різьблені незвичайні стели через структури і низької міцності. Бетонні надгробки економічні, але недовговічні. Вони починають руйнуватися через два-три роки після установки, а також вимагають регулярного самостійного догляду.

Пластик

Під пластиком маються на увазі штучні матеріали, що зовні нагадують натуральний мармур або граніт. У його склад входить кам’яна крихта зі сполучною полімером. Більш економічний аналог природного каменю не можна порівняти за характеристиками міцності і довговічності з гірською породою. Через кілька років після монтажу надгробки його доведеться демонтувати і замінити, хоча спочатку зовні монумент схожий з гранітним або мармуровим обеліском.

Метал

Металеві ковані або литі хрести також можна часто зустріти на кладовищі. З металу також виготовляють багато огорожі і ритуальні аксесуари. Матеріал легко піддається корозії, особливо в регіонах з великою кількістю опадів. Через це метал покривається важко виведеним нальотом, а потім руйнується. Такі надгробки економічні, однак, не зможуть довго зберігати пам’ять про померлого людині.

Читайте также

Оптимальный выбор глубинного насоса для скважины

Содержание1 Основные моменты выбора2 Классификация насосов2.1 Преимущества глубинных насосов Организация качественного водоснабжения частного дома заключается …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *